Informacje ogólne

 

Szanowni Państwo,

czas najwyższy serdecznie podziękować za udział w piątej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach
4 i 5 lutego 2017 roku na STADIONIE WROCŁAW. Szczególne podziękowania składamy Partnerowi Targów firmie VANTAGE DEVELOPMENT. Piąta edycja zarówno pod względem liczby odwiedzających jak i firm prezentujących swoją ofertę była większa od poprzedniej. To dzięki Państwu kolejny raz możemy mówić o sukcesie.

Gorące podziękowania składamy Wystawcom, Patronom Honorowym i Medialnym oraz Organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie wiosennej edycji targów we Wrocławiu. Dziękujemy prelegentom i doradcom, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, i których zaangażowanie potwierdza rangę i użyteczność wydarzenia jakim są Targi. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, agencje nieruchomości, banki i doradcy kredytowi, architekci spędzili owocnie czas na targach, a poszukujący mieszkania czy domu znaleźli właściwą dla siebie ofertę.

Wiosenną edycję Targów odwiedziło prawie 9,2 tys. zwiedzających. Kolejny raz najliczniejszą grupę zwiedzających stanowiły osoby młode posiadające podstawową wiedzę o szukanych inwestycjach. Większość tej grupy stanowiły młode rodziny, które wraz z dziećmi wybrały się na Targi. Kolejną grupę stanowiły osoby poszukujące swojej pierwszej nieruchomości. Nie brakowało osób, które chciały sprzedać działkę czy dom i kupić mieszkanie od dewelopera. Wiele osób podejmowało decyzję zakupową, korzystając z atrakcyjnych ofert przygotowanych przez Wystawców specjalnie na tę edycję Targów.

Powierzchnia wystawiennicza prezentowała się imponująco – stoiska Wystawców przyciągały pomysłowością, atrakcyjną aranżacją i profesjonalnym sposobem prezentacji. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dużo indywidualnej zabudowy targowej. Swoją ofertę przedstawiło blisko stu Wystawców: w tym znane firmy lokalne (m.in.: Archicom, WPBM Mój Dom, Arkop Deweloper, Temar Deweloper, Dom Invest, Rafin Developer, Triada Dom, Inkom) oraz przedstawiciele ogólnopolskich firm deweloperskich (Vantage Development, Atal,  Fadesa Polnord Polska, BPI Polska, Ronson, Longbridge, Bouygues Immobilier, mLocum). Nie zabrakło ofert kredytów mieszkaniowych prezentowanych przez pośredników (MURATOR FINANSE, Doradza.pl, Notus, PLCG Kredyty Hipoteczne). Liczną reprezentację miały agencje pośrednictwa nieruchomości (SM Bracia Juszczak, DOSPON i inni) oraz firmy świadczących usługi z dziedziny aranżacji wnętrz (m.in.: AM-PM Agnieszka Kołacka).

Ekspozycję wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji m.in. z dziedziny: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz i ogrodów.

Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się wykłady, w trakcie których poruszano problematykę związaną z finansowaniem nieruchomości,
a w szczególności te traktujące o kredycie hipotecznym i procedurach jego pozyskania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady poświęcone tematyce odbiorów mieszkań od dewelopera prowadzone przez firmę BUDMAR oraz wykłady poświęcone nowoczesnemu urządzaniu wnętrz AM-PM Design. W sobotę  Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zorganizowało panel dotyczący rynku wtórnego,
w czasie którego omówiono kwestie: jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, prawidłową umowę kupna z deweloperem - jak zabezpieczyć własne interesy, umowę najmu okazjonalnego - gwarancję bezpieczeństwa dla najemcy i właściciela czy obciążenia nieruchomości versus bezpieczeństwo transakcji. Na zakończenie zaproszeni goście dyskutowali o szansach i zagrożeniach rynku wtórnego.  

Bezpośrednie relacje z targów można było wysłuchać w radiu ESKA oraz Radiu Wrocław. Wierzymy, że już niebawem, nasi Wystawcy odnotują  pierwsze efekty licznych spotkań i rozmów targowych. Życzy wielu owocnych transakcji .

 

Już teraz zachęcamy do zaplanowania udziału w kolejnych wydarzeniach targowych MURATOR EXPO we Wrocławiu:

2-3 września – Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE – SATDION WROCŁAW 


Drukuj