Informacje ogólne

 

61. warszawska edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
odbędzie się w dniach 25 i 26 listopada na PGE Narodowym
niskie stopy procentowe kredytów hipotecznych, okazyjne ceny mieszkań, duży wybór ofert

To ostatnia w tym roku szansa na zakup mieszkania w ofercie specjalnej, dedykowanej klientom targów, możliwość zapoznania się z najnowszymi inwestycjami mieszkaniowymi, a także sposobność do uzyskania informacji o aktualnych warunkach kredytowych i programach pomocowych państwa skierowanych do młodych. Swoją ofertę zaprezentują: deweloperzy m.in.: Port Praski, Robyg, Marvipol, Yareal, Bouygues Immobilier Polska, Soho Factory, APM Development, pośrednicy kredytowi np.: Jacek Kur Doradca Kredytów Hipotecznych, Magdalena Nikiel-Tucholska Pośrednictwo Kredytowe czy Murator Finanse a także pośrednicy w obrocie nieruchomościami z Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.
Wstęp wolny.

Zakup mieszkania to nie tylko wybór dogodnej lokalizacji. Za tą decyzją stoi również potrzeba wnikliwego poznania rynku, znajomość prawa i należyte możliwości finansowe. Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w jednym miejscu i czasie gwarantują dostęp do aktualnej oferty mieszkań i niezbędnej wiedzy potrzebnej przy bezpiecznym zakupie własnego M. Na targach zainteresowani mogą zbadać swoją zdolność kredytową i dowiedzieć się gdzie i jak otrzymać kredyt „szyty na miarę”. Równolegle z Targami odbywać się będą bezpłatne wykłady, seminaria i warsztaty dotyczące ochrony nabywcy w umowach deweloperskich, finansowania inwestycji mieszkaniowych, rozliczeń podatkowych, zagadnień technicznych i dokumentacyjnych związanych z zakupem mieszkania. Pod targowym dachem PGE Narodowego powstanie również rozbudowane Centrum Porad, w którym goście będą mogli korzystać z indywidualnych, nieodpłatnych konsultacji m.in. z dziedziny: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz. Na miejscu można będzie uzyskać wsparcie: analityka kredytowego i prawnika. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można będzie uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród targowych gości, blisko połowa odwiedzających uważa, że wizyta na targach jest doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą rynku mieszkaniowego i kredytowego, a 75% dobrze lub bardzo dobrze ocenia program wydarzeń towarzyszących. 95% gości wybiera Targi Murator EXPO w celu zapoznania się z ofertą warszawskiego rynku nieruchomości lub dokonania zakupu mieszkania lub domu, ponad 60% z nich to osoby w wieku od 26 do 45 lat, z wykształceniem licencjackim lub wyższym (około 70%).

Podaż, popyt, targowe smaczki…
W Warszawie co miesiąc oddawanych jest do użytkowania ponad tysiąc nowych mieszkań. W pierwszym półroczu tego roku zbudowano w stolicy blisko 6,3 tys. mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, i jednocześnie rozpoczęto budowę prawie 10 tys. nowych. Rośnie średni metraż nowych mieszkań, stołeczne mieszkanie ma obecnie 65,3 mkw. i jest przeciętnie o 5,8 mkw. większe niż przed rokiem.

Niskie stopy procentowe kredytów hipotecznych, okazyjne ceny mieszkań, duży wybór ofert wpływają korzystnie na popyt. Ale… ceny mieszkań rosną i w Warszawie są już o 3,5% wyższe niż przed rokiem. Nadal jednak popyt przewyższa podaż. Na targach oferta mieszkań nadal jest pokaźna i różnorodna, lecz jest teraz nieco mniej mieszkań tańszych, które poprzednio wprowadzano z myślą o nabywcach pragnących skorzystać z dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Firma Budowlana DZ-77 przedstawi nowo oddaną do użytkowania inwestycję na bliskiej Białołęce: Osiedle Oaza w standardzie deweloperskim premium. Odwiedzającym targi DZ-77 oferuje gratis indywidualny projekt aranżacji wnętrza mieszkania w 3D. Wygodne mieszkania w Osiedlu Oaza o powierzchni 60-81 mkw. są dostępne w programie MdM. Wawel Development przygotował na targi specjalną ofertę zakupu mieszkań 2 i 3 -pokojowych w inwestycjach Tomcia Palucha w Ursusie oraz przy ulicy Owsianej na Pradze Południe. Nadto po raz pierwszy zostanie zaprezentowana nowa inwestycja planowana w Wawrze, której budowę Wawel Development rozpocznie wiosną 2018 roku. Natomiast spółka MDM zaprezentuje osiedle Leśny Kwiat VI, zlokalizowane w otulinie Lasu Kabackiego z bezczynszowymi mieszkaniami w cenie od 319 125 zł. Leśny Kwiat VI to osiem zespołów budynków, na które składają się cztery budynki jednorodzinne dwulokalowe. Mieszkania spełniają wszystkie założenia domów jednorodzinnych, posiadają indywidualne wejścia, garaże w bryle budynku oraz ogrody lub tarasy. Walencja Development poleca nowoczesne Osiedle Walencja urządzone w hiszpańskim stylu, przestronne, słoneczne mieszkania otoczone zielenią. Aktualnie w ofercie Walencji znajdują się mieszkania z możliwością natychmiastowego odbioru. Na targach będzie można kupić mieszkania w najnowszej inwestycji mieszkaniowej Polskiego Holdingu Nieruchomości, w zespole mieszkaniowym Vis a vis Wola przy al. Prymasa Tysiąclecia 83. Osiedle będzie realizowane w dwóch etapach, pierwszy to dwa budynki mieszkalne o wysokości do 9 kondygnacji z 213 mieszkaniami o powierzchniach od 31 do 93 mkw. Lokale handlowo-usługowe zajmą 1 tys. mkw. powierzchni. Radius Projekt zaoferuje Park Leśny Rembertów - nowoczesne osiedle w Rembertowie, w którym dostępne są mieszkania o średnim metrażu 40 mkw. i dużym wyborze konfiguracji.

Obok bogatej oferty wystawców i propozycji programowych na odwiedzających czekać będzie bezpłatny katalog Inwestycje Mieszkaniowe z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładnymi informacjami o lokalizacji, cenie, metrażu i terminie zakończenia budowy.

 


25 i 26 listopada (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
PGE Narodowy, aleja Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Wszyscy odwiedzający targi otrzymają czasopisma o tematyce wnętrzarskiej, budowlanej oraz mapy inwestycji mieszkaniowych, ekskluzywny katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku.


Drukuj