Informacje ogólne

Pierwsza po wakacjach, największa i najważniejsza impreza targowa dedykowana szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości odbyła się w dniach 8 i 9 września na warszawskim Torwarze. Swoje oferty przedstawiło prawie 100 wystawców: deweloperów, banków i pośredników kredytowych. Ofercie wystawców towarzyszył szereg wydarzeń programowych pomagających w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków. Partnerem Targów Mieszkaniowych był: PORT PRASKI. 

Serdecznie dziękujemy za udział w Targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.
Dziękujemy Wystawcom, Patronom Honorowym i medialnym oraz organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie tegorocznej edycji targów. Dziękujemy prelegentom i doradcom, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, i których zaangażowanie potwierdza rangę i użyteczność wydarzenia. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, agencje nieruchomości, banki i doradcy kredytowi spędzili owocnie czas na targach a poszukujący mieszkania czy domu znaleźli właściwą dla siebie ofertę.
To dzięki Państwa zaangażowaniu kolejny raz możemy mówić o sukcesie.

Jesienną edycję Targów odwiedziło blisko 6 tysięcy zainteresowanych zakupem własnego lokum. Targowa oferta mieszkań była pokaźna i różnorodna, obfitująca w nowe inwestycje mieszkaniowe, w których można było bez ograniczeń wybrać optymalnie zaprojektowane i najlepiej położone mieszkanie. Tym razem na targowych gości czekało blisko 100 wystawców, a wśród nich m.in.: APM Development, Arche, Atal, Dom Development, LC Corp, Mak Dom, Marvipol, Port Praski, Radius Projekt, Robyg, Victoria Dom, Yareal Polska czy Yuniversal Podlaski.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady
Zakup mieszkania to nie tylko wybór dogodnej lokalizacji. Za tą decyzją stoi również potrzeba wnikliwego poznania rynku, znajomość prawa i należyte możliwości finansowe. Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w jednym miejscu i czasie gwarantują dostęp do aktualnej oferty mieszkań i niezbędnej wiedzy potrzebnej przy bezpiecznym zakupie własnego M.

Ekspozycję wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji. W Strefie Porad można było skorzystać z bezpłatnej porady konsultantów. Punkty doradcze świadczyły porady z zakresu: finansowania zakupu nieruchomości, podatków, prawa, zakupu mieszkania na rynku wtórnym, wyceny nieruchomości, remontu i budowy domu, architektury, projektowania i stylizacji wnętrz.

Publiczna debata: czy kupowanie mieszkania w budowie jest bezpieczne?
Od ponad 6 lat klientów firm deweloperskich chroni ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana powszechnie ustawą deweloperską. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uważa jednak, że finansujący budowę nowych mieszkań wciąż sporo ryzykują. UOKiK przygotował więc projekt nowelizacji ustawy deweloperskiej, w którym proponuje m.in. dodatkowe zabezpieczenie wpłat na poczet budowy mieszkania. W czasie debaty podsumowane zostaną efekty 6 lat działania ustawy deweloperskiej. Jak zmieniła ona rynek mieszkaniowy? Jak oceniają tę ustawę deweloperzy i ich klienci, a także eksperci? Które rozwiązania wymagają poprawienia? Co proponuje UOKiK w projekcie nowelizacji? Które propozycje Urzędu budzą kontrowersje i dlaczego?
Dyskusja na ten temat, którą prowadził Marek Wielgo, redaktor naczelny serwisu Muratorplus.pl, odbyła się 8 września (sobota) w godzinach 12.00-13.30 na warszawskim Torwarze. W debacie wzięli udział: Izabela Szewczyk-Krzyżanowska, dyrektor Departamentu Ochrony Interesów Konsumentów w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów; Konrad Płochocki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD); Katarzyna Kuniewicz, szefowa Działu Badań i Analiz Rynku w firmie doradczej REAS.

Najbliższa edycja warszawskich Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbędzie się
w dniach 24 i 25 listopada (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
PGE Narodowy

WSTĘP NA TARGI WOLNY

 

Wszyscy odwiedzający targi otrzymają czasopisma o tematyce wnętrzarskiej oraz mapy inwestycji mieszkaniowych, ekskluzywny katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku.

zapraszamy do kontaktu

 


Drukuj