Informacje ogólne

 

60. edycja Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbędzie się 9 i 10 września na Torwarze

Własne mieszkanie... w jakiej dzielnicy, o jakim metrażu, „pod klucz” czy w stanie deweloperskim, a może z rynku wtórnego, na którym piętrze, za gotówkę czy na kredyt. Może w celach inwestycyjnych a może na wynajem?
Z pewnością znalezienie odpowiedzi na te pytania ułatwi bezpośrednia rozmowa z przedstawicielami banków i pośredników kredytowych, deweloperami czy agencjami nieruchomości na wrześniowej edycji targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Pierwsza po wakacjach edycja Targów DOM Nowe MIESZKANIE to okazja do zapoznania się z najnowszymi inwestycjami mieszkaniowymi zlokalizowanymi na terenie Warszawy i okolic, a także sposobność do uzyskania informacji o aktualnych warunkach kredytowych i programach pomocowych państwa skierowanych do młodych.

Pierwsze po wakacjach Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbywają się w dniach 9 i 10 września na warszawskim Torwarze. Promocje, premiery, niespotykane oferty i rabaty oraz… bogata oferta mieszkań z rynków: pierwotnego i wtórnego oraz nieruchomości inwestycyjne.

Popyt na nieruchomości wciąż jest bardzo duży, ale duża jest też podaż, więc firmy starają się wyróżniać swoje inwestycje w każdy możliwy sposób. Na Targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE zawsze istnieje możliwość zakupu nieruchomości na specjalnych, korzystnych warunkach. Targom towarzyszą unikalne oferty Wystawców przygotowywane z myślą o targowych Gościach. Wielu deweloperów czeka z rozpoczęciem sprzedaży mieszkań w nowych inwestycjach do targów. Inwestycje już zrealizowane sprzedawane są na targach z istotnymi rabatami lub dodatkowym wyposażeniem. Niższe ceny, bonusy w postaci garażu w cenie, balkonu lub innego pomieszczenia, wykończenie pod klucz, wyposażenie AGD, aranżacja wnętrza i wiele innych – każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujący prześcigają się w opracowywaniu strategii promocyjnych.

Swoją ofertę prezentuje blisko 150 wystawców: deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników kredytowych a także pośredników w obrocie nieruchomościami, w tym najbardziej znane warszawskie i ogólnopolskie firmy deweloperskie m.in.: 19 Dzielnica, APM Development, Atal, Bouygues Immobilier Polska, Danwood, Dom Development, Dantex, ED Invest, LC Corp, Longbridge, Mak Dom i Marvipol, Polnord, Port Praski, Robyg, Unidevelopment, Victoria Dom czy Yareal Polska i YIT.

Bogatej ofercie rynku pierwotnego towarzyszy Centrum Rynku Wtórnego. Ponad 20 agencji nieruchomości z Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami wystawia na sprzedaż szeroką ofertę mieszkań w tym również w programie Mieszkanie dla Młodych, domów, działek budowlanych, apartamentów i rezydencji, lokali usługowych oraz nieruchomości inwestycyjnych z całej Warszawy i okolic. Skupieni w Centrum partnerzy i doradcy pomagają zarówno w zakupie, jak i w sprzedaży, najmie, wynajmie lub zamianie każdego typu nieruchomości. Eksperci Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przedstawiają specjalną ofertę inwestycyjną (mieszkania, grunty, małe i średnie lokale komercyjne). Zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości mogą bezpłatnie korzystać z porad i konsultacji w zakresie swoich potrzeb i możliwości inwestycyjnych w stoisku WSPON. Ponadto po raz pierwszy na Targach można zgłosić do sprzedaży swoje M w licencjonowanych agencjach rynku nieruchomości obecnych na Targach.

Kredyty…
wrzesień, czyli koniec wakacji i początek roku szkolnego to doskonały czas na zakup mieszkania. Tym lepszy, że 22 lipca (ze sporym opóźnieniem) wdrożone zostały zapisy unijnej dyrektywy MCD, która wprowadza lepszą ochronę konsumentów zaciągających kredyt na mieszkanie i gwarantuje m.in.: prawo do rezygnacji z podpisanej umowy (14 dni od jej zawarcia), daje możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat (prowizja za wcześniejszą spłatę tylko przez 3 lata) a co najważniejsze w przypadku braku spłaty kredytu, to klient, a nie bank sprzedaje nieruchomość.

Warto więc odwiedzić targi, wybrać mieszkanie i rozpocząć procedurę kredytową. Na targach zainteresowani mogą zbadać swoją zdolność kredytową i dowiedzieć się gdzie i jak otrzymać kredyt „szyty na miarę”. Na kredytobiorców czekają m.in.: doradca hipoteczny Jacek Kur, Murator Finanse, KK Financial Partners, doradza.pl czy Dom Kredytowy Notus.

WSTĘP NA TARGI
9-10 września (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Wszyscy odwiedzający targi otrzymują czasopisma o tematyce wnętrzarskiej, budowlanej oraz mapy inwestycji mieszkaniowych, ekskluzywny katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku.

 

Murator EXPO, czołowy organizator targów mieszkaniowych śledzi od lat na największych warszawskich Targach Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE zmieniające się preferencje i wymagania klientów.
Dziś przedkładamy Państwu wyniki uzyskane w pierwszej fali badania w 2017 roku.

W czasie 59. edycji Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 1 i 2 kwietnia na PGE Narodowym przeprowadzono wśród odwiedzających Targi ankietę metodą wywiadów bezpośrednich. Respondentów pytano o: spontaniczną znajomość marki firm deweloperskich, czynniki brane pod uwagę przy zakupie mieszkania, preferencje stanu wykończenia, a także planowany czas zakupu mieszkania.

Wśród badanych przeważały kobiety (59%), ponad 48% badanych stanowiły osoby w wieku 20-35 lat, a co trzeci uczestnik targów (34,5%) był w wieku 36-50 lat. 48% wszystkich badanych planuje zakupić mieszkanie jeszcze w tym roku, 39% respondentów decyzję o zakupie własnego M podejmie w przeciągu najbliższych dwóch lat.
Planowany czas zakupu mieszkania:

Spontaniczna znajomość marki firm deweloperskich
W trójce najbardziej znanych deweloperów ankietowani kwietniowej edycji Targów Mieszkaniowych 2017 roku spontanicznie wskazywali najczęściej: Dom Development (22% ankietowanych), Robyg i Marvipol. Dla porównania w 2014 roku największą znajomością spontaniczną wśród badanych respondentów cieszyły się firmy: Robyg, Dom Development oraz J.W. Construction.
Spontaniczna znajomość marki 2017 rok:

Title: jjj - Description: jjj

Czynniki brane pod uwagę przy zakupie mieszkania
Dla osób biorących udział w badaniu największe znaczenie w przypadku zakupu mieszkania ma lokalizacja inwestycji (oddano na nią 55% głosów), kolejnym czynnikiem jest cena 1 metra kwadratowego mieszkania (swój głos oddało 37% ankietowanych). Marka dewelopera i jego dobre imię w przypadku zakupu mieszkania ma znaczenie dla zaledwie 8% respondentów. Na tak samo zadane pytanie w listopadzie 2014 roku odwiedzający targi mieszkaniowe odpowiadali, że najistotniejsze przy wyborze nieruchomości są w kolejności: cena 1 metra kwadratowego mieszkania (63,6% wskazań) oraz lokalizacja inwestycji (34%), marka dewelopera i jego dobre imię w przypadku zakupu mieszkania miało znaczenie dla zaledwie 2,4% respondentów.
Najistotniejsze czynniki brane pod uwagę przy zakupie mieszkania 2017 rok:

 

Preferencje stanu wykończenia
Preferencje planujących zakup mieszkania w czasie ostatnich trzech lat zmieniły się nieznacznie. W 2017 roku największa liczba ankietowanych planuje zakup mieszkania w stanie deweloperskim bez sanitariatów (42% ankietowanych). Następną grupę respondentów stanowią osoby, które chcą kupić mieszkanie w stanie deweloperskim z sanitariatami (29%). Mieszkanie wykończone pod klucz zdecydowałoby się zakupić 20% respondentów. W 2014 roku respondenci odpowiadali odpowiednio: 45,6% stan deweloperski bez sanitariów, 27,2% ankietowanych zakup mieszkania w stanie deweloperskim z sanitariatami, zaś 14,4% chciało zdecydować się na w pełni wykończone mieszkanie.
Preferencje stanu wykończenia 2017 rok:

 

 

 

 

 

 


Drukuj