Informacje ogólne

Blisko 6000 mieszkań na sprzedaż, czyli trzecia gdyńska edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Gdynia ARENIE

W dniach 2 i 3 września w Gdynia ARENIE swoją ofertę zaprezentują deweloperzy, banki, pośrednicy w obrocie nieruchomościami i kredytowi. W propozycjach deweloperów dominują mieszkania z dodatkowymi usługami: wykończeniem pod klucz, radykalnymi zmianami w projektach mieszkań na życzenie kupującego, możliwymi na każdym etapie budowy czy też zatrudnieniem projektantów wnętrz, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązania są najbardziej funkcjonalne i równocześnie idealne pod względem estetycznym. W targowej ofercie znajdują się obok mieszkań oddanych do użytkowania w pierwszym półroczu tego roku nowe inwestycje, których budowę rozpoczęto w pierwszych dwóch kwartałach.

Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych skłania do zakupu, jest w czym wybierać: wolnych lokali jest dużo a stopy procentowe niskie i o kredyt hipoteczny nie trudniej niż przed rokiem. W rezultacie przedłużającej się nadpodaży ceny za metr kwadratowy mieszkań pozostają bez zmian. Wszyscy wystawcy targów deklarują chęć negocjacji i legitymują się specjalnymi, targowymi programami rabatowymi.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady
Wszyscy zainteresowani własnym „M” kupią je na targach bezpiecznie dzięki bogatemu programowi otwartych wykładów prowadzonych przez niezależnych specjalistów. Tradycyjnie w trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z dziedziny prawa i podatków, omówiona zostanie również sytuacja na rynkach: mieszkaniowym oraz kredytów hipotecznych. W Strefie Porad na potrzebujących czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, architektura wnętrz i stylizacja.

Konferencja urbanistyczna
Murator EXPO w dniach 1 i 2 września równolegle z Targami Mieszkaniowymi w Gdyni organizuje, wspólnie z Towarzystwem Urbanistów Polskich, konferencję urbanistyczną, z udziałem włodarzy Gdyni pod hasłem: Problemy kształtowania przestrzeni publicznej, rewitalizacja i nowoczesność. Ze strony TUP projekt koordynuje prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, Wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Planistów Miejskich i Regionalnych ISOCARP, Kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

W trakcie konferencji zaplanowano trzy spotkania tematyczne: panel urbanistyczny TUP, debatę, dotyczącą wpisywania nowych inwestycji mieszkaniowych w istniejącą tkankę miejską, a także przegląd urbanistycznych deklaracji pokongresowych z udziałem pięciu dotychczasowych miast gospodarzy. Konferencja urbanistyczna, z udziałem włodarzy Gdyni i pod patronatem Miasta Gdynia, odbędzie się w dniu 1 września w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Spotkania konferencyjne będą kontynuowane w Gdynia ARENIE, w weekend - 2 i 3 września, na scenie głównej Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE Murator EXPO. W Gdynia ARENIE zakładane są dwa spotkania dla szerokiej publiczności z udziałem władz Gdyni pod hasłem: budować dla ludzi, wzbogacać Miasto na przykładzie najlepszych gdyńskich inwestycji.

Zaproszenie do udziału w panelach dyskusyjnych konferencji przyjęli już uznani architekci: Jacek Droszcz, Zbigniew Reszka i Maciej Hawrylak oraz główny architekt Hossy - Marcin Woyciechowski.

Plebiscyt na najlepszą gdyńską inwestycję
Podczas gdyńskich targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE zwiedzający będą mogli głosować na najlepszą gdyńską inwestycję 2016 roku. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone tuż po targach. Dla osób biorących udział w głosowaniu przewidziane są nagrody

Więcej informacji już wkrótce

WSTĘP NA TARGI
2 i 3 września (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00–17.00
Gdynia ARENA


Drukuj