Patronat Honorowy

Patronat Merytoryczny


Patronat Medialny

Współpraca Medialna

Współpraca Merytoryczna

Informacje ogólne

 

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękujemy za udział w czwartej edycji Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach
2-3 kwietnia 2016 roku w trójmiejskiej ERGO ARENIE. Była to rekordowa edycja zarówno pod względem liczby odwiedzających jak i firm prezentujących swoją ofertę.


Składamy podziękowania Wystawcom, Patronom Honorowym i medialnym oraz organizacjom i Stowarzyszeniom za wsparcie tegorocznej edycji targów. Dziękujemy prelegentom i doradcom, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, i których zaangażowanie potwierdza rangę i użyteczność wydarzenia. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy rynku – deweloperzy, agencje nieruchomości, banki i doradcy kredytowi spędzili owocnie czas na targach a poszukujący mieszkania czy domu znaleźli właściwą dla siebie ofertę.

Targi odwiedziło ponad 15 tys. zwiedzających. Najliczniejszą grupę zwiedzających stanowiły osoby „po trzydziestce” dobrze zorientowane w ofercie rynkowej. Kolejną grupę stanowili poszukujący swojego pierwszego „M”. Nie brakowało osób, które chciały sprzedać działkę czy dom i kupić mieszkanie od dewelopera. Wiele osób podejmowało decyzję zakupową w ERGO ARENIE, korzystając z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez Wystawców specjalnie na trójmiejskie targi. Powierzchnia wystawiennicza prezentowała się  imponująco – stoiska Wystawców przyciągały atrakcyjną aranżacją i profesjonalnym sposobem prezentacji. Swoją ofertę przedstawiło blisko stu Wystawców: w tym znane lokalne firmy  (m.in. ALLCON OSIEDLA, EURO STYL, INPRO, SEMEKO, PB GÓRSKI) oraz przedstawiciele ogólnopolskich firm deweloperskich (Polnord, JW Construction, ECO CLASSIC, Robyg. Nie zabrakło ofert kredytów mieszkaniowych prezentowanych przez banki (PEKAO, PKO, Bank BPH) i pośredników finansowych  (MURATOR FINANSE, Doradza.pl, Phinanse, Alex T Great, Contact Phinance ). Liczną reprezentację miały pośrednictwa nieruchomości ( DOM&HOUSE, Nieruchomosci Sojeccy, Tyszkiewicz Nieruchomości, Polskie Nieruchomosci, Incapital Nieruchomosci)  oraz  firmy świadczących usługi z dziedziny aranżacji wnętrz (3Miastodesign, ZAPP Aranżacje, Wytwórnia Wnętrz). Ekspozycję wystawców dopełnił bogaty program edukacyjny i rozbudowane Centrum Porad, w którym goście mogli korzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji m.in. z dziedziny: prawa, podatków, finansów czy aranżacji wnętrz i ogrodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe technologie panele solarne czy budownictwo domów hybrydowych.

Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się wykłady, w trakcie których poruszano problematykę związaną z finansowaniem nieruchomości, a w szczególności te traktujące o kredycie hipotecznym i dofinansowaniu w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. W sobotę  Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zorganizowało panel dotyczący rynku wtórnego, w czasie którego omówiono zagadnienia: jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym, prawidłowe umowy kupna z deweloperem - jak zabezpieczyć własne interesy, umowę najmu okazjonalnego - gwarancję bezpieczeństwa dla najemcy i właściciela czy obciążenia nieruchomości versus bezpieczeństwo transakcji. Na zakończenie zaproszeni goście dyskutowali o szansach i zagrożeniach rynku wtórnego.  

Bezpośrednie relacje z targów można było zobaczyć w Wydarzeniach POLSAT NEWS  oraz wysłuchać w radiu ESKA. Wierzymy, że już niebawem, nasi Wystawcy odnotują  pierwsze efekty licznych spotkań i rozmów targowych. Życzy wielu owocnych transakcji .
 
Już teraz zachęcamy do zaplanowania udziału w kolejnych wydarzeniach targowych MURATOR EXPO w Trójmieście :
•    3 - 4 września – gdyńskie targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie – GDYNI ARENA
•    22 - 23 października – targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie w Gdańsku – AMBER EXPO

 

Do rozpoczęcia Targów:

Kalendarium 2016:

 

3 i 4 września   | GDYNIA ARENA
22 i 23 października    | CWK AMBEREXPO

 

e-Biuletyn informacyjny